Facebook
SK | EN
Valér Miko Valér Miko Valér Miko Trio - Kultúrne leto v Radnici, Pezinok

Valér Miko trio /SK/

Hudobník a klavírista Valér Miko prezentuje vlastné kompozície v triovom formáte. Zvuková jednota a variabilita zároveň ponúka zaujímavú víziu moderného konceptu klavírneho tria. Atmosféra skladieb sa nesie v romanticko - expresívnom duchu, štýlovo na rozhraní klasiky a džezu, priestor dostáva aj spontánna improvizácia, hlavne v sólových častiach. Trio koncertuje v tomto zložení pravidelne od začiatku roku 2014, občas aj s hosťujúcimi gitaristami Ľubošom Brtáňom alebo Pavlom Berezom. V marci roku 2016 pod značkou Hevhetia records vychádza debutový album zoskupenia s názvom „Vibrations, States, Emotions“.

 

Zostava:
Valér Miko - klavír
Tamás Belicza – e bass
Juraj Raši - bicie nástroje

 

www.valermiko.net
www.soundcloud.com/walerius

Juan García Herreros Juan García Herreros Snow Owl Live@Nisville Jazz Festival

Juan García Herreros "Snow Owl" /Kolumbia/

Juan García-Herreros, tiež známy pod umeleckým menom "Snežná sova", bol nominovaný na cenu Grammy a je to už v dnešnej dobe svetoznámy kolumbijský basgitarista, ktorý so svojim špeciálnym nástrojom, šesťpražcovou Contra basovou gitarou účinkoval so svetoznámymi hviezdami všetkých žánrov - vrátane niekoľkých víťazov a nominovaných na Grammy či Oscara. Za jeho vlastné kompozície a skladby bol ocenený na mnohých prestížnych podujatiach vrátane Svetového Music Award - Bronzová medaila inštrumentálnej hudby. Juan je absolventom prestížnej jazzovej školy Berklee College of Music.

 

Zostava:
Juan The Snow Owl ( Juan Sebastian Garcia-Herreros ) - six-string Kontrabas Gitara
Stoyan Yankoulov - bicie nástroje
Nikola Stanosevic - klávesové nástroje
Alejandra Marija - husle
Metl Mayer - harmonika

 

www.the-snow-owl.com
www.facebook.com/Bassnowowl
www.twitter.com/Bassnowowl

Sarah McKenzie Sarah McKenzie Sarah McKenzie

Sarah McKenzie /USA/

Mladá talentovaná speváčka, klaviristka a skladateľka, štipendistka prestížnej jazzovej školy Berklee College of Music, pôvodom z Austrálie už stihla za svoju krátku kariéru oslniť publikum nielen v Austrálii a USA, ale aj na významných festivaloch a pódiách v európskych mestách. Momentálne žije a pôsobí v USA a spolupracuje s jazzovými hviezdami ako je vibrafonista Ingrid Jensen, gitarista Hugh Stuckey, basista Alex Boneham, bubeník Marco Valeri, saxofonista Troy Roberts iní... Často je porovnávaná so slávnejšou a skúsenejšou hviezdou Dianou Krall, nielen pre jej ženský pôvab, ale hlavne pre jej charizmatický prejav a klavírnu virtuozitu na pódiu.

 

www.sarahmckenzie.info

ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUARTET

ADAM BAŁDYCH "IMAGINARY QUARTET" /PL/

Mladý poľský jazzman, skladateľ a huslista v jednej osobe dokazuje, že aj husle môžu priniesť moderné prvky do súčasného jazzu a obohatiť ho. Adam je víťazom „ECHO Jazz 2013“ - najvýznamnejšej nemeckej hudobné ceny, ktorá sa prepožičiava umelcom od Akadémie nemeckého hudobného priemyslu a taktiež bol nominovaný na cenu „Fryderyk“ v rokoch 2013 a 2015 ako umelec roka v kategórii jazz. Jeho vystúpenie s quartetom bude určite obohatením piatkového večera.

 

Zostava:
Adam Bałdych – violin
Paweł Tomaszewski – piano
Michał Kapczuk – double bass
Paweł Dobrowolski - percussion

Carpet Cabinet & guest Carpet Cabinet & guest Carpet Cabinet & guest

Carpet Cabinet & guest /SK, CZ/

Mladá moderná kapela, pretavujúca do vlastnej tvorby vplyvy zo súčasnej scény soulu, jazzu, hip-hopu, funku, R´n´B a elektronickej hudby. Na vstrebaní širokého záberu hudby svojej generácie sa bezpochyby podpísala inšpirácia hudobníkmi ako Robert Glasper, Snarky Puppy, Erykah Badu, José James, Chris Dave, J Dilla, Hiatus Kaiyote, či Electro Deluxe. Slovensko-české zoskupenie vzniklo v roku 2013 a pochádza zo Skalice, i keď jeho aktuálnym zázemím je susedné Brno. Sedem členov skupiny Carpet Cabinet hrajúcich na saxofóny, trúbku, gitaru, klávesy, basgitaru, bicie a vocodér sa vždy zaručene postará o dusno na parkete pod pódiom. Na festivalové pódium si pozvali aj hostí – známe slovenské speváčky - Sisu Feher (ktorá očarila festivalové publikum aj minulý rok), Zuzanu Mikulcovú a českého rapera Jena Hovorku.

 

Zostava :
Matej Štefík - drums
Matej Minďaš - guitar, vocoder
Robin Hádr - bass
Martin Kryštof - keyboards
Petr Smékal - ten sax
Vojtěch Palisa - alt sax
Jan Kozelek – trumpet

Hostia :
Sisa Feher
Zuzana Mikulcová
Jen Hovorka

 

http://bandzone.cz/_88581

Femi Temowo trio Femi Temowo trio Femi Temowo trio

Originálny gitarista a skladateľ Femi Temowo, ktorý stál pri najväčších úspechoch Amy Winehouse a úzko spolupracoval okrem iného aj s Dee Dee Bridgewater. Pôvodom Nigérijčan pôsobiaci striedavo v Európe a USA privedie svoje trio v rytme vlastnej jedinečnej zmesi afro, jazzu a folku.

 

Zostava:
Femi Temowo - guitar
Troy Miller - drums
Karl Rasheed Abel - double bass

 

http://www.femiguitar.com/

Juraj Schweigert The Groove Time Juraj Schweigert The Groove Time Juraj Schweigert The Groove Time

Juraj Schweigert "The Groove Time" /SK/

Autorský projekt hráča na ústnu harmoniku a speváka Juraja Schweigerta vychádza z bluesu, ktorý kombinuje s prvkami jazzu a iných žánrov. Na tomto princípe je postavené aj debutové CD kapely – Novelty Shop, ktoré vyšlo v októbri 2015 a obsahuje prevažne autorské skladby. V roku 2014, získal Juraj so svojim projektom na súťaži Nové tváre slovenského jazzu ocenenie za individuálny výkon a zrelý koncept.

 

Kapelu tvoria:
Juraj Schweigert – harmonika a spev,
Zsolt Szitási – gitara,
Martin Kapusník – kontrabas,
Michal Fedor – bicie.

Brink Man Ship Brink Man Ship Brink Man Ship Brink Man Ship

Brink Man Ship /Švajčiarsko/

Už 14 rokov Brink Man Ship hrajú a hľadajú prostredníctvom jazzu reflexiu histórie 21. storočia vo svojej hudbe. Ich spolupráca s umelcami ako Nils Petter MOLVAER, Nya, Joy Frempong alebo grafikom Heiwid (Buro Destruct) a komunikácia s ich publikom bola vždy veľkým zdrojom inšpirácie pre Brink Man Ship. Sú vítanými hosťami v hudobných kluboch, jazzových koncertných sálach a festivaloch po celom svete, pretože si dokážu diváka získať úprimným strhujúcim prejavom a neštandardným soundom. Brink Man Ship nám ukazuje možnosti, ako môže znieť súčasný jazz. Vedúcou osobnosťou elektrojazzovej formácie Brink Man Ship je Švajčiar narodený v Kamerune - Jan Galega Brönnimann. Je známy ako inovatívny hráč na dychové nástroje, hlavne však na bass klarinet a soprán saxofón. Ako skladateľ a inštrumentalista spolupracoval aj s kapelami Nils Petter Molvær, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Aly Keita a Kenny Werner.

 

Zostava:
Jan Galega Brönnimann – bassclarinet, kontrabassclarinet, René Reimann – guitar, electronics,
Emanuel Schnyder – bass, electronics,
Christoph Staudenmann – drums, electronics.

SHAYNA STEELE SHAYNA STEELE SHAYNA STEELE SHAYNA STEELE

SHAYNA STEELE /USA/

Netreba ju obalovať do pozlátka, pretože jej zásluhy hovoria za všetko. Je uznávaná kolegami za svoj talent, nadšenie a hnací motor, ktorý má na zdokonalovanie svojich schopností profesionálnej speváčky a dych-vyrážajúcej interpretky. Na scéne či v štúdiu, táto vokálistka a textárka z New Yorku dokazuje, že je vokálnou silou, ktorú si nemožno nechať ujsť.

Narodená v Sacramente v Kalifornii, čiernemu otcovi a bielej matke, Shayna Steele mala kočovné detstvo ´fagana´ Amerických leteckých síl. Sťahovaním z Kalifornie do Oklahomy a potom do Ramsteinu v Nemecku, kde strávila sedem formatívnych rokov. V roku 2002, Sheena Steele začala písať hudbu spolu s partnerom Davidom Cookom, čím vytvorili skutočný súlad a spoločne sa podielali na vzniku Steelovej poetického debutu EP v roku 2004. Prelomovým singlom ´High Yella´ jej pomohol zvýšiť pozornosť na jej sólovú kariéru. Shayna spolu s kapelou sa odvtedy delila o pódium s vynikajúcou Ledisi, the Sugar Hill Gang, s Bjorkestra a držiteľom Grammy, skladateľom a trubkárom Davom Douglesom; zúčastnila sa na mnohých významných jazzových festivaloch a ako sidemanka vystupovala s umelcami ako napríklad, Lizz right, Bette Midler, Natasha Bedingfield, John Legend, Matthew Morrison, Yeah Yeah Yeahs, Queen Latifah, Dolly Parton, Rihanna and Kelly Clarkson.

V roku 2013 nahrala svoju novú skladbu ´Gone Under´ naživo pre DVD s názvom ´On Snarky Puppy´s Family Dinner´, Volume 1, kde kapela získala Grammy v roku 2014 za skladbu ´Something´ kde účinkovala i Lalah Hathaway.

Na festival príde so svojou americkou kapelou a predvedie program z jej druhého sólového albumu.

 

Hlavní reklamní partneri

Západoslovenská energetika, a.s. THAUSNE
BlueNote CARPE DIEM INVEST, s.r.o.

Mediálni partneri

jazz.sk Rádio Piešťany Piešťanský denník Nový Populár
 

Gastropartneri

Heineken Bidvest Kofola

Reklamní partneri

Brigada.sk IZING DOUBLEHEAD PRODUCTIONS Magna SOZA Quazar Kúpele Piešťany Ropspol Ticketportal Bobo Pernecký
 

Tento projekt je realizovaný s podporou Visegrad Fund

 

O projekte