Facebook
SK | EN
Ľubo Šamo projekt Ľubo Šamo projekt Ľubo Šamo projekt

Ľubo Šamo projekt /SK/

Ľubo Šamo Project založil jazzový huslista Ľubo Šamo v roku 2013. Project sa pomerne rýchlo etabloval nielen na slovenskej hudobnej scéne. Autorská hudba Ľuba Šama, v ktorej sa miesi jazz, rock, etno,či súčasné rytmy populárnej hudby sa uplatnila nielen v kluboch, ale aj na festivalových pódiách. Skupina sa predstavila na jazzových fetivaloch v Bratislave,Prešove, Prievidzi, v Banskej Štiavnici, na One Day Jazz Feste či na Hevhetia feste v Budapešti. V roku 2016 vyšlo v prestížnom vydavateľstve Hevhetia debutové cd s názvom Good Trip, ktoré bolo nominované na cenu Esprit, ocenenie za zanajlepší slovenský jazzový album.

 

Zloženie:
elektronické husle - Ľubo Šamo
syntetizátory - Michal Vaňouček
basgitara - Adrián Simonides
bicie - Matej Richtarčík

 

Facebook: https://www.facebook.com/samoproject/?fref=ts
Recenzie:
http://musikreviews.de/reviews/2016/Lubo-Samo-Project/Good-Trip-1998-2016/
http://www.jazz.sk/articles/jazz-rockove-chody-v-hevhetii
http://www.popular.sk/lubo-samo-project-good-trip-1998-2016-recenzia-cd

 

Autorom fotografie je Dorota Holubová

Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/ Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/ Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/ Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/ Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/

Mindaugas Stumbras Quintet /Litva/

Mindaugas Stumbras je popredný jazzový gitarista litovskej hudobnej scény, ktorý má veľký potenciál byť široko uznávaný aj na medzinárodnom fóre. V roku 2019 absolvoval Škótske kráľovské konzervatórium v Glasgowe a už následne absolvoval medzinárodné turné nielen so známou litovskou fusion jazzovou skupinou Brave Noises, ale aj s takými menami ako MENT4L feat. Seamus Blake, Fergus McCreadie, Michelangelo Scandroglio, Kenneth Dahl Knudsen, Kenny Wollesen, Luis Bonilla a JM Jazz World Orcherstra a Tommy Smith's Youth Jazz Orchestra.

 

Line up:
Mindaugas Stumbras // guitar,
Gediminas Strupinskas // piano,
Jievaras Jasinskis // trombone,
Denis Murašov // double bass,
Tuomas J. Räsänen // percussion.

 

https://www.allaboutjazz.com/inspirations-mindaugas-stumbras-self-produced https://stumbrasmin.bandcamp.com/

SuperBlue: Kurt Elling & Charlie Hunter SuperBlue: Kurt Elling & Charlie Hunter

SuperBlue: Kurt Elling & Charlie Hunter /USA/

Kurt Elling patrí medzi pár vyvolených, ktorých hlas je možný rozpoznať v zlomku sekundy. Jeho sýty baryton sa ladne pohybuje vo štvoroktávovom rozsahu a poslucháčom preniká až do morku kosti. Elling s ním naviac narába ako virtuózny improvizátor a rozprávač.

 

Rodák z Chicaga sa už cez dve dekády pohybuje v popredí jazzovej scény, a to vďaka svojej umeleckej odvahe a originalite. Ellingove úspechy zvyšuje aj skutočnosť, že neustále vytvára nový vokálny materiál. Robí to hlavne písaním osobitých textov na známe melódie z pera najväčších osobností jazzu ( John Coltrane, Keith Jarrett, Pat Metheny, Jaco Pastorius, Wayne Shorter nebo Joe Zawinul ).

 

Na Openjazzfest Elling zavíta s kapelou SuperBlue, s ktorou pred dvoma rokmi nahral album plný skvelých beatov, búrlivého funku a osobitých textov. Na podobe albumu sa významnou mierou podieľal aj gitarista Charlie Hunter, ktorý sa ujal aj úlohy spoluproducenta. Gitarista Charlie Hunter bude samozrejme tiež súčasťou bandu, ktorý vystúpi na Openjazzfeste.

 

https://www.charliehunter.com/ https://kurtelling.com/

Mária Reháková - Topoľana Mária Reháková - Topoľana Mária Reháková - Topoľana

Mária Reháková - Topoľana /SK,UK/

Mária Reháková je jazzová flautistka, speváčka a skladateľka pôsobiaca medzi Londýnom a Bratislavou. Absolvovala turné po mnohých krajinách Európy (SK, CZ, AT, UK, ES, IT, DE, NL) a USA, či už s vlastnou tvorbou, ako hosťujúci umelec, alebo ako flautistka prestížneho anglického jazzového orchestra "NYJO". Študovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music. Je držiteľkou ceny “JazzStartUp 2022”.

 

Zostava :
Mária Reháková (SK) - flauta, spev
Gustavo Clayton Marucci (UK) - klarinet
Sam Knight (UK) - tenor saxofón
Eddie Lee (UK) - klavír
Peter Korman (SK) - kontrabas
Floyer Sydenham (UK) – bicie

 

https://www.mariarehakova.com/

Dirty Loops Dirty Loops

Dirty Loops /SWE/

Kapelu založili ju v roku 2008 traja priatelia, Aron Mellergård, Jonah Nilsson a Henrik Linder, ako experiment na vyskúšanie vecí nad rámec toho, čo sa považovalo za povolené pri bežných hudobných jam session. Po dvoch rokoch mierneho obmieňania populárnych melódií sa kapela rozhodla nahrať cover verziu skladby Lady Gaga „Just Dance“ na YouTube, aby si mohla zahrať jeden alebo dva koncerty. Boli zverejnené ďalšie cover videá a získali veľkú dynamiku, čo nakoniec viedlo k nahrávacej zmluve s Andreasom Carlssonom a Davidom Fosterom. Prvý album „Loopified“ vyšiel v roku 2014 a obsahuje prevažne pôvodné skladby. Po tomto vydaní sa Dirty Loops vydali na svetové turné ako hlavný predstaviteľ a ako support pre Maroon 5. V roku 2021 bol vydaný album „Phoenix“ a v roku 2022 Dirty Loops spolupracovali s Corym Wongom a vydali ich co-album „Turbo“.

 

Teraz sa po 9 rokoch opäť vracajú na náš festival.

 

https://www.dirty-loops.com/
https://www.youtube.com/channel/UCPSu8IosaYxsVx5TOGFtjCg
https://www.facebook.com/dirtyloopsofficial/

Al Di Meola Al Di Meola Al Di Meola

Al Di Meola /USA/

Al Di Meola je už roky stálicou medzi najlepšími jazzovými gitaristami a nie je potrebné ho obzvlášť predstavovať, jeho tvorba a spolupráce s celou jazzovou svetovou špičkou hovoria za všetko. Po skvelom koncerte v našom klube Blue Note v roku 2017 vystúpi tento fenomenálny umelec aj na festivale Openjazzfest a to ako headliner druhého festivalového dňa 15.7.2023 s projektom Al Di Meola Acoustic trio.

Robert Balzar Trio

Robert Balzar Trio /SR/

Trio vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo šest alb + jedno DVD.

Většinu repertoáru tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů. Robert Balzar Trio hrálo také na mnoha zahraničních koncertech/festivalech (USA, UK, Turecko, Švédsko, Maďarsko, Izrael, … )

 

Zostava:
Robert Balzar - kontrabas
Vít Křišťan - piano
Kamil Slezák - bicí

 

Hlavní reklamní partneri

ŠFRB Modra Nota

Reklamní partneri

Elimer

Generálny Partner

BlueNote

Hlavný mediálny partneri

Radio Slovensko

Špeciálna podpora

FPU

Mediálni partneri

Moja Muzika

Vstupenky

Tootoot BlueNote